Napsali o nás

Naděje pro plešaté...

Máte holou hlavu, máme pro vás řešení - nechejte si nové vlasy natetovat.

Doposud se ztráta vlasů řešila ne příliš účinnými postupy, kdy se například podporuje růst stávajících vlasů, tato metoda není příliš účinná nebo transplantací, která nevypadá moc přirozeně, obě jsou ještě navíc cenově velmi nákladné.

Tetování vlasů neboli mikropigmentace je vlastně vpichování inkoustových mikroteček, které vypadají jako malé chloupky těsně pod kůží pokožky hlavy a tím se jeví jako oholená nebo hodně krátce ostřihaná. Účes vypadá velmi přirozeně a stylově. Metoda tetování vlasů je vhodná pro všechny typy lidí, jak pro muže, tak i ženy. Pomocí ní je možné obnovení přirozené linie vlasů, která se důsledně mísí s vašimi stávajícími vlasy.

Pro náš rozhovor jsme si vybrali pana Libora Šmehlíka, který provádí tetování vlasů již od roku 2014, za tu dobu nasbíral hromadu zkušeností, o které se s námi rád podělí.

K čemu byste tetování vlasů přirovnal? Je to stejné jako klasické tetování?

Já bych tento zákrok přirovnal spíš k permanentnímu make-upu než ke klasickému tetování. Je pravda, že je to také tetování, jen se používají mnohem tenší jehly a speciální mikropigment. Já používám pigment německé značky Purebeau, který je přímo určený pro tetování vlasů. Splňuje nejnáročnější požadavky pro spolehlivou aplikaci a dlouhodobý přirozený vzhled.

Teď mě napadá, že když si nechám vytetovat vlasy, tak už to budu mít napořád?

Tetování vlasů rozhodně nevydrží věčně, což má své výhody i nevýhody. Dle mých zkušeností tečky po 2 až 3 letech postupně pomalu začínají mizet, takže pokud budete chtít mít stále vytetované vlasy, stačí jen doplnit co je potřeba. Nebo naopak když se rozhodnete nechat si zpět holou hlavu, můžete je nechat zcela vymizet. Tečky nezmizí najednou, jako mávnutím kouzelného proutku, ale postupně pomalu.

Co když by někdo chtěl tetování vlasů podstoupit, ale není zatím ještě úplně rozhodnutý?

Nejlépe je vyzkoušet to a někde na nenápadné části hlavy si nechat udělat několik teček a pak se může rozhodnout, jestli podstoupí celkový zákrok či ne. Doposud se mi nestalo, že by někdo nechtěl pokračovat.

A co když zákazník, než podstoupí zákrok, bude chtít vidět výsledky naživo, někoho kdo už to má udělané?

I to není problém, já osobně mám vytetované vlasy jak v přední, tak i v zadní části hlavy. Takže výsledek můžou vidět přímo na mé hlavě.

Trošku nám popište, jak tato procedura probíhá?

V první řadě následuje předkreslení vlasové linie, někteří pánové preferují kouty stáhnout více do čela, někdo chce linii více do rovna nebo naopak do obloučku... Já upřednostňuji zachovat linii co nejpřirozeněji, tak jak vypadala před ztrátou vlasů. Vše ale záleží na konzultaci s klientem. Teprve až si schválíme přesnou linii, pustíme se do procedury samotné. A pak se jen tečkuje a tečkuje...

Jak dlouho trvá samotné tetování vlasů?

To je různé. Od jedné hodiny třeba za zakrytí koutů až po holé čelo i s temenem hlavy, to může trvat tak tři až pět hodin. Časy jsou pouze orientační, záleží jak velká plocha se dělá a také každý má jinou kůži, takže někomu se tetuje lépe a jinému hůře.

Takže stačí jen jedna návštěva u vás a je to hotové?

Tak to rozhodně ne, tetování vlasů se dělá většinou na 3 sezení. První dvě sezení bývají většinou stejně dlouhé a to třetí už kratší. Ale jak už jsem říkal, je to individuální, takže se může stát, že jsou zapotřebí i čtyři sezení.

A co když na poprvé neodhadneme správný odstín?

Po první aplikaci zůstane pouze 40 - 50 % barvy, nemusíte se tudíž bát příliš sytého odstínu, při dalším sezení se dá barevný odstín zkorigovat. Samozřejmě čím více sezení, tím jsou tečky hustější a odstín sytější.

Když už mám vlasy vytetované, tak se musím pořád holit žiletkou nebo už si můžu nechat narůst delší vlasy?

Já doporučuji holit si hlavu 2x týdně elektrickým strojkem bez nástavce. Ne žiletkou, ani ne příliš dlouhé vlasy. Ale to už si musí každý sám vysledovat, jak se mu to nejvíce líbí.

Co když mi časem vypadne více vlasů a pleš se mi zvětší?

Jak už jsem říkal, natetované tečky začnou po 2 až 3 letech pomalu postupně mizet, takže pokud budete chtít mít stále vytetované vlasy, tak přijdete na korekci. Potom se doplní co je potřeba a je to, takže ani tohle není žádný problém.

Zatím jsme tady řešili jen muže, kterým vypadaly vlasy, ale co ženy s prořídlými vlasy, mezi kterými prosvítá pokožka? Máte pro ně také nějaké řešení?

Ano i ženám jsem schopen pomoci, je to vlastě to samé, jen se tečky nedělají na holou hlavu, ale mezi vlasy. A tím že mezi vlasy neprosvítá světlá kůže, jeví se vlasy jako hustší. Tato metoda je i pro muže, kteří mají zatím jen prořídlé vlasy a nechtějí mít oholenou hlavu.

Ještě mě napadla jedna otázka, co když vlasy začnou šedivět?

Dle mých zkušeností to není problém u mužů, kteří nosí své vlasy oholené nakrátko nebo u žen, které si barví vlasy.

Pokud se tedy rozhodnu nechat si u vás vytetovat vlasy, kde vás najdu nebo jak vás nejlépe zkontaktuji?

Momentálně tetuji vlasy v tetovacím studiu v Brně, Praze a ve Vídni. Jsem tedy velmi pracovně vytížený a tak nejlepší je napsat mi e-mail i s přiložením fotky vašich vlasů a já vám v co možné nejkratší době odpovím a domluvíme se, co a jak dál. Veškeré kontakty najdete na mých webových stránkách.

A ještě nějaký vzkaz na závěr?

Je opravdu úžasné vidět lidi, kteří přišli nešťastní a s depresí z různých obav, jak nakonec odchází šťastní a plní sebevědomí. Takže pokud vás trápí ztráta vlasů, nebojte se a napište mi e-mail, všem postupně odpovím a nakonec i dodám ztracené sebevědomí.